Oyuncuadresi.comKullanim Kurallari

1.     Bu Internet sitesini (Bundan sonra "SITE" olarak anilacaktir) kullanmak için lütfen asagida yazili kosullari okuyunuz. Bu “SITE”ye üye olarak burada yazilan tüm kosullari kabul etmis sayilacaksiniz. Eger “SITE”nin kullanimi ile ilgili is bu kosullari kabul etmiyorsaniz lütfen “SITE” yi kullanmaktan vazgeçiniz.

1.1.      Bu "SITE" nin sahibi Yesilce Mh. Dilaver Sk. No.6 Kat.3 Kökten Plaza, Seyrantepe / Istanbul adresinde ikamet eden OYUNCUADRESI BILGI TEKNOLOJILERI SAN. VE TIC. LTD. STI. ‘dir ve bundan böyle kisaca "OYUNCUADRESI" olarak anilacaktir.

1.2.      "SITE"'da sunulan hizmetler OYUNCUADRESI BILGI TEKNOLOJILERI SAN. VE TIC. LTD. STI.  tarafindan saglanmaktadir.

1.3.      "OYUNCUADRESI " bu "SITE"de yer alan veya alacak olan her türlü bilgi, form, yazi, resim, video, fotograf, ses kaydi -ancak bunlarla sinirli kalmamak üzere- diger her türlü sesli ve/ya görsel malzemeyi ve “SITE” kullanim sartlarini ve kosullari önceden anons etmeden, diledigi zaman degistirme hakkini sakli tutmaktadir. Bu degisiklikler periyodik olarak "SITE"'da yayinlanacak ve yayinlandigi tarihte geçerli olacaktir. "OYUNCUADRESI" tarafindan isbu sözlesme hükümlerinde yapilan her degisikligi "SITE" hizmetlerinden yararlanan ve "SITE"ye erisim saglayan her gerçek ve tüzel kisi önceden kabul etmis sayilmaktadir.

1.4.      Bu "SITE"'de sunulan hizmetlerden belirli bir bedel ödeyerek ya da bedelsiz olarak yararlananlar veya herhangi bir sekilde "SITE"ye erisim saglayan her gerçek ve tüzel kisi asagidaki kullanim kosullarini kabul etmis sayilmaktadir.

1.5.      Isbu "Site Kullanim Kosullari" 24.Mart.2008  tarihinde en son degisiklik yapilarak ve “SITE” üzerinden yayinlanarak; "SITE"yi kullanan her kisi tarafindan erisimi mümkün kilinip yürürlülüge konmustur. Isbu "Site Kullanim Kosullari" ayrica, " OYUNCUADRESI" hizmetlerinden yararlanacak olan kullanicilarla yapilmis ve/veya yapilacak olan her türlü sözlesmenin de ayrilmaz bir parçasidir.

2.        TANIMLAR

2.1.      "SITE" : "OYUNCUADRESI" tarafindan belirlenen çerçeve içersinde çesitli hizmetlerin ve içeriklerin sunuldugu çevrimiçi (“on-line”) ortamdan erisimi mümkün olan web sitesi.

2.2.      KULLANICI” : "OYUNCUADRESI" "SITE"sine çevrimiçi ortamdan erisen her gerçek ve/ya tüzel kisi.

2.3.      LINK” : "SITE" üzerinden bir baska web sitesine, dosyalara, içerige ya da baska bir web sitesinden SITE"ye, dosyalara ve içerige erisimi mümkün kilan baglanti.

2.4.      IÇERIK” : "OYUNCUADRESI" "SITE"si ve/veya herhangi bir web sitesinden yayinlanan veya erisimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, fotograf, video, link, metin, rakam, fiyat v.b görsel, yazinsal ve isitsel imgeler.

2.5.      HIZMET” : “OYUNCUADRESI” “KULLANICI” larina Internet üzerinden ya da elektronik ortamda, kisisel özelliklerini ve kendi bilgilerini girme, ekleme, degistirme ve bu bilgilerin “OYUNCUADRESI” ve “OYUNCUADRESI”nin diger kurumsal kullanicilari tarafindan gruplandirilmasi, siniflandirilmasi, tasnif edilmesi, raporlanabilmesi; “KULLANICI” ile iletisime geçilebilmesi, haberlesme, vb amaçlarla kullanilabilmesi için gerekli fonksiyonlari saglamayi ifade eder.

3.        GENEL HÜKÜMLER

3.1.        “OYUNCUADRESI”, "SITE" dahilinde erisime açtigi hizmetler ve içeriklerden hangisinin ücrete tabi olacagini belirlemekte tamamen serbesttir.

3.2.      “OYUNCUADRESI”'in sundugu hizmetlerden yararlananlar ve siteyi kullananlar, yalnizca hukuka uygun ve sahsi amaçlarla "SITE" üzerinde islem yapabilirler.

3.3.      Kullanicilarin, "SITE" dahilinde yaptigi her islem, sagladiklari yaniltici bilgiler ve/ya eylemlerindeki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.

3.4.      "KULLANICI", "SITE" dahilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve isitsel imgeleri, video klipleri, dosyalari, veritabanlari, katologlari ve listeleri çogaltmayacagi, kopyalamayacagi, dagitmayacagi, islemeyecegini, gerek bu eylemleri ile gerekse de baska yollarla “OYUNCUADRESI” ile dogrudan ve/veya dolayli olarak rekabete girmeyecegini kabul ve taahhüt etmektedir.

3.5.      "SITE" dahilinde üçüncü kisiler tarafindan saglanan hizmetlerden ve yayinlanan içeriklerden dolayi "OYUNCUADRESI"nin, isbirligi içinde bulundugu kurumlarin, “OYUNCUADRESI” çalisanlarinin ve yöneticilerinin, “OYUNCUADRESI” yetkili saticilarinin sorumlulugu bulunmamaktadir. Herhangi bir üçüncü kisi tarafindan saglanan ve yayinlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve isitsel imgelerin dogrulugu ve hukuka uygunlugunun taahhüdü bütünüyle bu eylemleri gerçeklestiren üçüncü kisilerin sorumlulugundadir. “OYUNCUADRESI”, üçüncü kisiler tarafindan saglanan hizmetlerin ve içeriklerin güvenligini, dogrulugunu ve hukuka uygunlugunu taahhüt ve garanti etmemektedir.

3.6.      "KULLANICI"lar, "SITE"yi kullanarak, “OYUNCUADRESI”nin, diger "KULLANICI"larin ve üçüncü kisilerin aleyhine hiçbir faaliyette bulunmayacaklardir. "KULLANICI"larin isbu "Site Kullanim Kosullari" hükümlerine ve hukuka aykiri olarak gerçeklestirdikleri "SITE" üzerindeki faaliyetler nedeniyle üçüncü kisilerin ugradiklari veya ugrayabilecekleri zararlardan dolayi “OYUNCUADRESI” nin dogrudan ve/veya dolayli hiçbir sorumlulugu yoktur.

3.7.      "KULLANICI"lar, “OYUNCUADRESI”ne "SITE" dahilinde kendileri tarafindan saglanan bilgilerin ve içeriklerin dogru ve hukuka uygun oldugunu kabul ve taahhüt etmektedirler. “OYUNCUADRESI”, "KULLANICI"lar tarafindan “OYUNCUADRESI”ne iletilen veya "SITE" üzerinden kendileri tarafindan yüklenen, degistirilen ve saglanan bilgilerin ve içeriklerin dogrulugunu arastirma; bu bilgi ve içeriklerin güvenli, dogru ve hukuka uygun oldugunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu degildir.

3.8.      "KULLANICI"lar, "SITE" dahilinde Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarinca haksiz rekabete yol açacak faaliyetlerde bulunmayacagini, “OYUNCUADRESI”'nin ve üçüncü kisilerin sahsi ve ticari itibari sarsacak, kisilik haklarina tecavüz ve taarruz edecek fiilleri gerçeklestirmeyecegini kabul ve taahhüt etmektedir.

3.9.      “OYUNCUADRESI”, "SITE" dahilinde sunulan hizmetleri ve içerikleri her zaman degistirebilme hakkini sakli tutmaktadir. “OYUNCUADRESI”, bu hakkini hiçbir bildirimde bulunmadan kullanabilir. “OYUNCUADRESI” tarafindan talep edilen degisiklik ve/veya düzeltme istekleri gerekli görüldügü takdirde “OYUNCUADRESI” tarafindan yapilabilir.

3.10.   “KULLANICILAR”, “OYUNCUADRESI”ni üye olmak ve/veya kullanabilmek için sagladiklari bilgilerin güncellegini temin etmeyi taahhüt etmektedirler. “SITE”nin isleyisi geregi, “OYUNCUADRESI” ya da diger “KULLANICILAR” tarafindan talep edilebilecek degisiklik ve/veya düzeltme taleplerinin, "KULLANICI"lar tarafindan zamaninda yerine getirilmemesi sebebiyle  dogabilecek zararlar, hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen kullanicilara aittir.

3.11.   “KULLANICILAR”, “OYUNCUADRESI”nin “KULLANICILAR”a veya herhangi bir üçüncü sahsa karsi HIZMETTEKI herhangi bir degisiklik, askiya alinmasi veya durdurulmasindan dolayi “OYUNCUADRESI” nin bir yükümlülügünün olmayacagini kabul etmektedirler.

3.12.   "SITE" üzerinden, “OYUNCUADRESI”'nin kendi kontrolünde olmayan ve baskaca üçüncü kisilerin sahip oldugu ve islettigi baska web sitelerine ve/veya "IÇERIK"lere ve/veya dosyalara “OYUNCUADRESI” tarafindan link verilebilir. Bu link'ler sadece referans kolayligi nedeniyle saglanmis olup ilgili web sitesini veya isleten kisiyi desteklemek amaciyla veya web sitesi veya içerdigi bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteligi tasimamaktadir. "SITE" üzerindeki linkler vasitasiyla erisilen web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu linkler vasitasiyla erisilen web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunlarin içerigi hakkinda “OYUNCUADRESI”'nin herhangi bir sorumlulugu yoktur.

3.13.   “OYUNCUADRESI”, "SITE"' üzerinden "KULLANICILAR" tarafindan kendisine iletilen bilgileri "Gizlilik Politikasi" uyarinca, diger “KULLANICILAR”la ve diger taraflarla yaptigi sözlesmelerin hükümleri dogrultusunda kullanabilir. Bu bilgileri isleyebilir, bir veritabani üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. "OYUNCUADRESI" ayni zamanda; kullanici veya ziyaret edenin kimligi, adresi, elektronik posta adresi, telefonu, IP adresi, "SITE"nin hangi bölümlerini ziyaret ettigi, domain tipi, tarayici (browser) tipi, tarih ve saat gibi bilgileri de “KULLANICILAR”la, is ortaklariyla ve taraflarla yaptigi sözlesmeler kapsaminda ve istatistiki degerlendirme ve kisiye yönelik hizmetler sunma gibi amaçlarla kullanabilir.

3.14.   TÜM “KULLANICILAR” “SITE”yi ASAGIDAKI AMAÇLARA DOGRUDAN YA DA DOLAYLI OLARAK HIZMET EDECEK SEKILDE KULLANMAMAYI AÇIK OLARAK KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT ETMEKTEDIRLER:

3.14.1.  Baskalarinin hakkinda küçük düsürücü, kaba, yaniltici, yanlis yönlendirici veya kisilik haklarina saldirici   tavirlarda bulunmak,

3.14.2.  Dini, cinsi, politik, etnik kökene dayali ya da bölgesel ayrimcilik yapmak,

3.14.3.  Yasalarla belirlenen ve genel ahlaka aykiri, sanatsal olmayan her türlü erotik, pornografik içerik yüklemek ve/veya iletmek

3.14.4.  3.sahislara ait bilgileri, belgeleri, patent ya da kanunlarla korunan her türden fikri ve mülki hakki ifsa etmek

3.14.5.  “SITE”yi, özgün kullanim amaci disinda herhangi bir ürün ya da hizmetin reklamini yapmak amaciyla kullanmak

3.14.6.  “SITE” “KULLANICI”larina herhangi bir tacizkâr ya da tehtidkâr davranista bulunmak veya gizlice yaklasmak

4.        FIKRI MÜLKIYET HAKLARI

KULLANICILARIN HAKLARI

4.1     “KULLANICILAR” kendilerinin sagladiklari, gönderdikleri ya da “SITE”ye yükledikleri veya “OYUNCUADRESI”ne teslim ettikleri herhangi bir içerigin bütün patent, ticari marka veya telif haklarini ellerinde bulundurmaktadirlar. Diger yandan “KULLANICILAR” “OYUNCUADRESI” ile paylastiklari bu türden bilgilerin, “OYUNCUADRESI” tarafindan “HIZMET”leri saglamak amaciyla ve is bu sözlesmenin diger hükümleri uyarinca dünya çapinda ücretsiz olarak kullanilabilmesine izin verdiklerini kabul, beyan ve taahhüt etmektedirler. Böylelikle “OYUNCUADRESI”, “KULLANICILAR” tarafindan saglanan “IÇERIGI” dogrudan veya “OYUNCUADRESI” tarafindan saglanan diger “HIZMETLER” ile baglantili olarak kullanma hakkina sahip olmaktadir.

“OYUNCUADRESI”NIN HAKLARI

4.2     Bu "SITE" dahilinde erisilen veya hukuka uygun olarak kullanicilar tarafindan saglanan bilgiler ve bu "SITE"nin (sinirli olmamak kaydiyla tasarim, metin, imge, html kodu ve diger kodlar) tüm bilesenleri (Hepsi birden "OYUNCUADRESI"nin telif haklarina tabi çalismalari olarak anilacaktir) “OYUNCUADRESI”'ne aittir.

4.3     Kullanicilar, “OYUNCUADRESI” hizmetlerini, “OYUNCUADRESI” bilgilerini ve “OYUNCUADRESI”'nin telif haklarina tabi çalismalarini yeniden satmak, islemek, paylasmak, dagitmak, sergilemek veya baskasinin “OYUNCUADRESI”'nin HIZMETLERINE erismesi veya kullanmasina izin vermek hakkina sahip degildirler. Isbu "Site Kullanim Kosullari" dahilinde “OYUNCUADRESI” tarafindan sarahaten izin verilen durumlar haricinde “OYUNCUADRESI”nin telif haklarina tabi çalismalarini çogaltamaz, isleyemez, dagitamaz veya bunlardan türemis çalismalar yapamaz veya hazirlayamaz.

4.4     Isbu "Site Kullanim Kosullari" dahilinde “OYUNCUADRESI” tarafindan sarahaten yetki verilmedigi hallerde “OYUNCUADRESI”; “OYUNCUADRESI” hizmetleri, “OYUNCUADRESI” bilgileri, “OYUNCUADRESI” telif haklarina tabi çalismalari, “OYUNCUADRESI” ticari markalari, “OYUNCUADRESI” ticari görünümü veya bu site vasitasiyla sagladigi baskaca varlik ve bilgilere yönelik tüm haklarini sakli tutmaktadir.

5.        SITE KULLANIM KOSULLARINDA DEGISIKLIKLER

“OYUNCUADRESI”, tamamen kendi takdirine bagli olarak isbu "Site Kullanim Kosullari"ni herhangi bir zamanda "SITE"'de ilan ederek degistirebilir. Isbu "Site Kullanim Kosullari"nin degisen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacaktir. Isbu "Site Kullanim Kosullari" kullanicinin tek tarafli beyanlari ile degistirilemez.

6.        MUCBIR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayilan tüm durumlarda, “OYUNCUADRESI” isbu "Site Kullanim Kosullari" ve gizlilik politikasindan herhangi birini geç ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü degildir. Bu ve bunun gibi durumlar, “OYUNCUADRESI” açisindan, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için “OYUNCUADRESI”in herhangi bir tazminat yükümlülügü dogmayacaktir. "Mücbir sebep" terimi, ilgili tarafin makul kontrolü haricinde ve “OYUNCUADRESI”in gerekli özeni göstermesine ragmen önleyemedigi olaylar olarak yorumlanacaktir. Bunu yaninda sinirli olmamak kosuluyla, dogal afet, isyan, savas, grev, iletisim sorunlari, altyapi ve internet arizalari, elektrik kesintisi ve kötü hava kosullari gibi durumlar mücbir sebep olaylarina dahildir.

7.        UYGULANACAK HUKUK VE YETKI

Isbu "Site Kullanim Kosullari" uygulanmasinda, yorumlanmasinda ve bu "Site Kullanim Kosullari" dahilinde dogan hukuki iliskilerin yönetiminde yabancilik unsuru bulunmasi durumunda Türk kanunlar ihtilafi kurallari hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktir. Isbu sözlesmeden dolayi dogan veya dogabilecek her türlü ihtilafin hallinde Istanbul Mahkemeleri ve Icra Daireleri yetkilidir.

8.        YÜRÜRLÜLÜK ve KABUL

Isbu "Site Kullanim Kosullari" “OYUNCUADRESI” tarafindan "SITE" içersinde ilan edildigi tarihte yürürlülük kazanir. Kullanicilar, isbu sözlesme hükümlerini "SITE"yi kullanmakla kabul etmis olmaktadirlar. “OYUNCUADRESI”, diledigi zaman is bu sözlesme hükümlerinde degisiklige gidebilir ve degisiklikler versiyon numarasi ve degisiklik tarihi belirtilerek "SITE" üzerinde yayinlandigi tarihte yürürlülüge girer.